Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mihkelson: EL-i ülemkogu otsusega võib rahule jääda
Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul võib rahule jääda Euroopa ülemkogu otsusega alustada tuleva aasta 3. oktoobril Türgiga liitumisläbirääkimisi.

Mihkelsoni sõnul on igati positiivne, et ülemkogu selle otsuse tegi. "See näitab, et 25 riigiga EL suudab ühiselt teha olulisi otsuseid, kuigi mitmeski riigis oli ses suhtes tugevat vastuseisu," ütles ta BNS-ile.

Väliskomisjoni Res Publicasse kuuluva esimehe hinnangul on ülemkogu otsus suur võimalus Türgile, kes saab hoolimata sellest, kui pikad ja valulised läbirääkimised tulevad, näidata, et on valmis olema EL-i liikmesriik.

Mihkelson rõhutas, et läbirääkimisprotsess eeldab Türgi selget tunnustamispoliitikat Küprose suunal. "Seda on Eesti ka varem kinnitanud," lisas ta.

Euroopa Liidu liidrid jõudsid neljapäeval kokkuleppele teha Türgile ettepanek alustada eeloleva aasta 3. oktoobrist ühendusega liitumiskõnelusi.

Selleks ajaks peab Türgi muu hulgas laiendama oma praegust koostöölepet EL-iga ühenduse kümnele uuele liikmesriigile, mis tähendab ka Küprose tunnustamist.

Kahekümne viie riigi liidrid leppisid kokku, et kõnelused on avatud ehk ilma garanteeritud lõpptulemuseta. Kõneluste läbikukkumise korral otsitakse mõni muu viis, kuidas see moslemielanikkonnaga riik Euroopaga siduda.

Uurimiskeskuse Faktum oktoobri lõpus ja novembri alguses toimunud küsitluse kohaselt pooldab Türgi ühinemist EL-iga 37 protsenti Eesti valimisealistest kodanikest, ühinemise vastaseid on 43 protsenti.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid