Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lihula ekslinnapea peab pärjapanekut solvavaks
Endise Lihula linnapea Tõnis Metsa hinnangul ei peaks peaminister Juhan Parts oma Lihula külastuse ajal Vabadussamba jalamile pärga asetama.

"Uue skandaali ärahoidmiseks peaks pärja panemise ära jätma," ütles ta BNS-ile. Metsa sõnul on sarnasel seisukohal palju Lihula elanikke ning samba püstitamisega seotud inimesi.

Ka leiab Mets, et peaministri poolt pärja panek solvab Eesti vabaduse eest võidelnuid.

Metsa kinnitusel peaks 21. detsembril Lihulasse sõitev peaminister kindlasti kohtuma kohaliku rahvaga ning vastama nende küsimustele.

"Kui peaminister kohtub ainult kitsas ringis volikogu liikmetega, siis oleks parem, kui ta üldse ei tule," ütles ta.

Metsa sõnul osaleks ta ka ise peaministri ja vallarahva kohtumisel, juhul kui see aset leiab. "Ma küsiksin talt, kuidas võis valitsus olla nii üksmeelne paljusid inimesi puudutavas ja valusas küsimuses," ütles ta.

Endise Lihula linnapea hinnangul oleks valitsus pidanud Lihula monumendi küsimuse lahendama juba enne selle püstitamist.

Endine poliitvang Mets oli üks Vabadussamba püstitamise algatajaid. Ta kinnitas, et rahastas samba püstitamist ka ise, annetades selleks isiklikud säästud.

Mets oli ka viimase ülemnõukogu liige.

Peaminister tahab 21. detsembril kohtuda Lihula gümnaasiumi õpilaste ja õpetajatega, panna pärja Vabadussõjas langenute mälestusmärgi juurde, lõunatada koos vallavalitsuse ja -volikogu liikmetega ning käia Matsalu rahvuspargi keskuses.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo direktori Kristi Liiva sõnul on Parts valmis rääkima monumendi teisaldamisega seonduvast.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid