Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Haigekassa: perearstid saavad nõutud lisaraha
Haigekassa kinnitusel on hinnakirjale lisatavas palgakomponendis sees lisaraha perearstidele, kes siiski keelduvad enne hinnakirja kinnitamist lepinguid sõlmimast.

Haigekassa nõukogu juht Hannes Danilov ja sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand kinnitasid reedel, et hinnakirjale lisatavas palgakomponendis sisaldub 37 miljonit krooni perearstide pearaha tõusuks.

"Ma arvan, et kõigile oleks parem, kui me jõuaks kokkuleppele ja annaksime üldsusele sõnumi, et läheme koostööd tehes edasi," ütles Danilov ajakirjanikele.

Mandi sõnul saavad perearstid raha eriarstidega võrdselt ning perearstide meditsiiniõdede palk on võrdne teiste meditsiiniõdede palgaga, kuigi perearsti õdedel ei ole näiteks öövalveid.

Eesti Perearstide Seltsi esimees Madis Tiik rõhutas pressikonverentsil endiselt, et perearstid ei sõlmi haigekassaga uueks aastaks lepinguid enne, kui hinnakiri on kinnitatud.

See tähendab, et reaalselt pole võimalik uueks aastaks lepinguid õigeaegselt sõlmida, sest haigekassa plaanib hinnakirja kinnitada 30. detsembril.

"Meile on antud palju lubadusi. Enne kui me ei ole näinud kinnitatud hinnakirja, milles on sees meiega kokkulepitud punktid, ei saa ka meie midagi lubada," teatas Tiik.

Tiigi sõnul on üks lepingute mittesõlmimise põhjus kuuldus, nagu sooviks haigekassa sõlmida perearstidega tähtajatuid lepinguid. Perearstid on andnud oma põhimõttelise nõusoleku sõlmida praegu kokku lepitud pearahanumbritega hinnakirja alusel leping kolmeks kuuks, mille jooksul loodetakse leida probleemile parem lahendus.

Palgakomponendiks planeeritava 365 miljoni krooni päritolu ei ole veel teada ning selgub lähemate nädalate jooksul. Haigekassa reservi vähendamisest kahe protsendi võrra ehk kaheksast kuueni saadi 41 miljonit ning sõidukulude kompenseerimise mittekehtestamisest 15 miljonit krooni. Kust tuleb ülejäänud 309 miljonit krooni, on lahtine. Mingit lisaraha pole valitsus suutnud tervishoiule seni leida.

Perearstid saatsid reedel avaliku teate, milles soovivad seetõttu valitsuse tagasiastumist. Tiigi sõnul tahetakse kirjaga anda mõista, et vastutust ei saa lükata ainult haigekassa juhile, vaid eelkõige riigile.

Perearstid kinnitasid, et patsientide vastuvõttu jätkatakse aasta alguses ka ilma lepinguteta.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid