Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ärimees Grossi firmal lasub kriminaalsüüdistus
Virumaa ärimehe Oleg Grossi firma AS OG Elektra Tootmine on juriidilise isikuna kriminaalsüüdistusega kohtu all, kuna väidetavalt rikkus ettevõte autorõiguse sätteid.

Prokuratuur saatis AS-i OG Elektra Tootmine kohtu ette süüdistatuna karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis sätestab teose autoriõiguse rikkumist.

Süüdistuse järgi mängiti OG Elektra Tootmine kauplustes muusikat, kuigi firmal ei olnud selleks Eesti Autorite Ühingu luba.

Detsembri alguses arutas AS-i OG Elektra Tootmine süüasja Viru ringkonnakohus, kes leidis, et firma ei ole prokuratuuri esitatud süüdistuses süüdi, ja mõistis ettevõtte õigeks.

Viru ringkonnaprokuratuuri Rakvere osakonna vanemprokurör Sirje Merilo ei olnud teise astme kohtu otsusega nõus ja esitas riigikohtu kriminaalkollegiumile ringkonnakohtu õigeksmõistva otsuse peale kassatsiooni.

Prokurör palus kassatsioonprotestis tühistada ringkonnakohtu otsuse ja saata kriminaalasi uueks arutamiseks Viru ringkonnakohtule.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid