Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Viljandis nõuab raamatuvõlgu sisse inkassofirma
Viljandi linnaraamatukogu andis inkassofirmale paar nädalat tagasi 48 pikaaegse raamatuvõlglase andmed.

Julianuse Inkasso Agentuurile antud nõudmisi ei saa raamatukogu juhataja Evi Murdla sõnul enam raamatukogu kaudu klaarida, kirjutas Sakala.

"Meie võtame küll raamatud tagasi, aga rahaline pool tuleb juba inkassofirmaga lahendada," nentis Murdla.

Ta toonitas, et võlgnike inkassofirma kätte andmine on viimane võimalus ning raamatukogu ei taha inimeste arvelt raha teenida.

Juhataja lausus, et kokku on võlgnikke tuhande ringis ning igaühel on käes kuni viis raamatut. Paljud trükistest on hinnalised ja õppuritele vajalikud: õpikud, teatmeteosed, õppematerjalid ja kohustuslik kirjandus.

Inkassofirma nõuab võlgnikelt välja viivise, iga raamatu kuni kümnekordse hinna ning lisaks 35 protsenti teenustasu raamatukogu määratud kogusummast. Kui võlgnik raamatud tagastab, tuleb tal siiski maksta viivist ja inkassofirma teenustasu.

Seekordsed võlanõuded jäävad kolme ja kümne tuhande krooni vahele. Neljapäevaks olid esimesed kolm võlgnikku oma raamatud tagasi toonud.

Evi Murdla andmetel ei tule enne kevadet viivisevaba aega ja võlgnikud, kes ei taha uuel aastal inkassofirmaga tegemist teha, peavad raamatud tagastama ja kogunenud viivisesumma ära maksma.  BNS

18 Detsember 2004
  Kommentaarid