Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalvurid päästsid Emajõe suursoost 11 matkajat
Piirivalvurid päästsid reedel Emajõe suursoost Kalli järve äärest 11-liikmelise lõksu jäänud matkajate grupi, viies nad hõljukiga läbi jalgsi läbimatu soo peatuspaika.

Piirivalve Varnja kordoni korrapidaja sai reede õhtul kella 21.22 ajal OÜ Veematkad grupijuhilt appikutse Emajõe suursoost Kalli järve äärest, kus matkajate rühm oli jäänud Kalli jõe äärde lõksu, ütles BNS-ile piirivalveameti pressiesindaja Urmo Kohv.

Matkajad lootsid, et Kalli jõgi on jäätunud ja nad pääsevad sellest üle, kuid jõgi osutus läbitamatuks.

Piirivalve hõljuk väljus Peipsi-äärsest Varnja kordonist kella 21.37 ajal, piirivalvurid leidsid matkajad üles kella 23.15 paiku.

"Hõljuk sõitis radari järgi, kuna pimeduse ja tuisu tõttu oli nähtavus olematu. Piirivalvurid andsid matkajatele rakettidega märku ja ka hättasattunutel olid olemas signaalraketid, millega nad oma asukohast märku andsid. Õnneks toimis seal ka mobiiliühendus, millaga matkajad said päästjaid juhendada," märkis Kohv.

Hõljuk viis hätta sattunud kuus meest ja viis naist hõljukiga Rebassaare puhkemajja. Laupäeva hommikul läks hõljuk neile sinna järele ja tõi nad soost välja.

Kohv märkis, et piirivalve ülesanne on tegeleda hättasattunute päästmisega merel ja piiriveekogudel. Siseveekogudelt päästmine on päästeameti ülesanne.

"Kuna sood ei olnud võimalik läbida muud moodi, kui ainult hõljukiga, tuli piirivalve appi," lausus Kohv.

Emajõe suursoo ümbritseb Emajõge ja tema harujõgesid ning selle pindala on 20.300 hektarit.  BNS

18 Detsember 2004
  Kommentaarid