Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikogulane Mae suunab kapot Harju maavanema vastu
Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni liige Tiit Mae pöördus kaitsepolitseisse (kapo) avaldusega, et algatataks kriminaalasi Harju maavanema kohusetäitja, reformierakondlase Orm Valtsoni suhtes.

Avalduses tugineb Mae pooleteise aasta tagusele riigikontrolli auditile, mis tuvastas Harju maavalitsuse raamatupidamises palju puudusi, kirjutas Eesti Päevaleht.

Veebruaris küsis Mae peaminister Juhan Partsilt, kas Valtsoni asja hakatakse põhjalikumalt uurima, ja nõudis ühtlasi Valtsoni tagandamist. "Peaminister vastas ei midagi, mis oli tüüpiline respublikaani sõnamäng," ütles Mae.

Mae tuletab kapole meelde ka maavalitsuse rendilepinguid, mis näivad rentnikele liiga soodsad. "Tagasi maksis Valtson vaid palga, mille iseendale peeglisse vaadates määranud oli, kuid muud pole juhtunud," lisas ta.

1999. aastast maavanemana, viimasel poolaastal kohusetäitjana töötanud Valtsoni sõnul on viidatud puudustele juba revisjoni käigus vastatud. "Akti esitas riigikontroll ise kaitsepolitseile, kes ei näinud põhjust kriminaalmenetluste algatamiseks," ütles ta, lisades, et ka rendilepingute pärast pole midagi ette heita.

Kapo komissari Henno Kuurmanni sõnul jõudis Mae avaldus nendeni esmaspäeval. "Esialgu tutvume toodud asjaoludega ja kujundame oma seisukoha lähiajal," ütles ta.

Reformierakondlane Valtson nägi Mae avalduse taga kartust, et temast võib taas maavanem saada. Kandideerib ka endine Loksa volikogu esimees, rahvaliitlane Jaan Pöör, kuid ka tema kui ametiisiku vastu on algatatud uurimisi.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid