Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsuse seisukoht hüvitamise suhtes tuleb 1. jaanuariks
Valitsus kujundab oma seisukoha okupatsioonikahjude võimaliku hüvitamisnõude suhtes 1. jaanuariks.

Valitsuse pressiesindaja ütles teisipäeval BNS-ile, et see kuupäev tuleneb riigikogu suvisest otsusest. Ta meenutas, et riigikogu võttis juunis üksmeelselt vastu kõigi kuue fraktsiooni poolt algatatud okupatsioonide repressiivpoliitikat käsitleva otsuse.

Otsuse kohaselt peab valitsus 1. jaanuariks esitama riigikogule seisukoha okupatsioonide jooksul eesti rahvale tekitatud kahjudest ja kaotustest tulenevate võimalike kahjutasunõuete esitamise kohta.

Eesti, Läti ja Leedu parlamendisaadikuid ühendav Balti Assamblee võttis pühapäeval vastu resolutsiooni, mis kutsub Balti riikide valitsusi üles alustama kõnelusi Venemaa ja Saksamaaga okupatsioonikahjude hüvitamiseks.

Resolutsioonis palus Balti Assamblee ka 1945. aastal Jalta konverentsil osalenud Suurbritannial ja Ameerika Ühendriikidel hakata vahendajaks okupatsioonide ajal Eestist, Lätist ja Leedust välja veetud kultuuriväärtuste ja arhiivide tagastamisprotsessil.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid