Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Madisson Partsiga lõunat sööma ei läinud
Lihula vallavanem Tiit Madisson ei osalenud peaminister Juhan Partsi teisipäevasel lõunasöögil Lihula omavalitsusjuhtidega.

Partsi Lihula mälestussamba mahavõtmise pärast teravalt kritiseerinud Madisson teatas juba esmaspäeval, et on haige.

Peaministri visiit Lihulasse on siiski kulgenud vahejuhtumiteta. Pärja asetamisel Vabadussõja 1993. aastal taastatud mälestussamba juurde saatsid valitsusjuhti põhiliselt nooremapoolsed koolilapsed.

Partsi sõnul sooviks ta Lihula inimestelt arusaamist, et valitsus toimis septembris mälestussamba mahavõtmise korraldust andes õigesti.

"Eestil on olnud tähtis aasta, ta sai EL-i ja NATO liikmeks. Neid kaht ajaloolist fakti võib kvalifitseerida imena," viitas Parts otsuse välispoliitilistele aspektidele.

Peaministri visiidi olulisemaid sündmusi on pärastlõunane kohtumine kohalike inimestega Lihula gümnaasiumis.

Septembri alguses viis valitsuse korraldus võtta maha Teises maailmasõjas Saksa poolel sõdinud eestlastele püstitatud mälestusmärk kokkupõrkeni politsei ja Lihula elanike vahel.

Nii samba püstitamine kui ka mahavõtmine on tekitanud laia sise- ja välispoliitilist vastukaja.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid