Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Parts: samba mahavõtmise otsus oli üks keerukamaid
Teisipäeval Lihulas käinud peaminister Juhan Parts ütles kohtumisel kohalikus gümnaasiumis, et septembri alguses tehtud korraldus Lihula mälestussammas maha võtta oli valitsuse jaoks üks keerukamaid otsuseid.

Gümnaasiumis põhiliselt kooliõpilaste ees esinedes palus Parts vabandust selle eest, et samba mahavõtmine tekitas negatiivseid emotsioone.

Samas nimetas ta samba mahavõtmist Eesti iseseisvuse kindlustamiseks, sest mälestusmärgi püstitamise tõttu sattusid Lihula ja terve Eesti maailma teravdatud tähelepanu alla. "Eesti ei ela vaakumis," tõdes ta.

Peaminister lisas, et natsism on kuritegu inimsuse vastu ja natslik sümboolika ei ole meie kultuuriruumile omane. "Seda ei võtaks omaks ka need, kes langesid Eesti iseseisvuse eest," ütles Parts. Valitsusjuhi sõnul tuleb võitlus Eesti iseseisvuse eest natsismist väärikalt lahus hoida.

Valitsusjuhi esinemist kuulasid eelkõige kohaliku gümnaasiumi õpilased ja õpetajad, kooliväliste inimeste osavõtt kohtumisest oli tagasihoidlik.

Peaministri visiit Lihulasse kulges rahulikult, siiski olid ametlikult kinnitamata andmeil Lihula lähedal täiendavad politseijõud.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid