Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei oli valmis võimalikeks rahutusteks Lihulas
Politsei oli teisipäeval valmis operatiivselt reageerima, kui seoses peaminister Juhan Partsi Lihula visiidiga oleks tekkinud vajadus kaasata täiendavaid jõude korra tagamiseks.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Kuke sõnul oli politseil koostatud plaan, mille järgi oli valmis vajaduse korral sekkuma Lääne prefektuuri piirkonnas korra tagamisse ka märulipolitsei.

"Tegemist oli politseioperatsiooniga, mille üksikasjad ei kuulu avaldamisele. Samas on heameel tõdeda, et peaministri Lihula visiit kulges rahulikult ja politsei sekkumist ei olnud vaja," ütles Kukk BNS-ile.

Teisipäeval Lihulas käinud Juhan Parts ütles kohtumisel kohalikus gümnaasiumis, et septembri alguses tehtud korraldus Lihula mälestussammas maha võtta oli valitsuse jaoks üks keerukamaid otsuseid.

Gümnaasiumis põhiliselt kooliõpilaste ees esinedes palus Parts vabandust selle eest, et samba mahavõtmine tekitas negatiivseid emotsioone.

Samas nimetas ta samba mahavõtmist Eesti iseseisvuse kindlustamiseks, sest mälestusmärgi püstitamise tõttu sattusid Lihula ja terve Eesti maailma teravdatud tähelepanu alla.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid