Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Freedom House tunnistas Venemaa "mittevabaks" riigiks
Venemaa on niivõrd põhjalikult kärpinud oma kodanike õigusi, et esmakordselt alates Nõukogude Liidu lagunemisest 1991. aastal on talle omistatud "mittevaba" riigi staatus, teatas esmaspäeval organisatsioon Freedom House (FH).

Globaalse uuringu "Vabadus maailmas" kohaselt oli Venemaa ainus riik, kelle staatus 2004. aastal halvenes, nihkudes "osaliselt vabast" "mittevabasse" kategoorisse.

"Venemaa samm tahapoole, "mittevabasse" kategooriasse on president Vladimir Putini aegse kasvava trendi - poliitilise võimu koondamise, meedia ahistamise ja tagakiusamise ning riigi õiguskaitseorganite politiseerimise - kulminatsioon," ütles FH täitevdirektor Jennifer Windsor.

"Need arengud näitavad Venemaa ohtlikku ja häirivat triivimist autoritaarsuse poole, ning muret on lisanud veelgi president Putini hiljutine kindlakäeline sekkumine naaberriikide, näiteks Ukraina poliitilistesse arengutesse," lisas ta.

FH uuring alandas Venemaa staatust 2003. aasta parlamendivalimiste ja 2004. aasta presidendivalimiste tõttu, mida ei ole võimalik nimetada vabadeks ega õiglasteks, Kremli kasvava kontrolli tõttu meedia üle ning kohalike omavalitsuste võimu piiramise tõttu.  BNS

21 Detsember 2004
  Kommentaarid