Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tervisekaitse hoiatab Prantsusmaale sõitjaid marutaudi eest
Tervisekaitseinspektsioon teavitab Prantsusmaale sõitjaid riigi kolmes piirkonnas leitud marutaudi juhtumitest koertel.

Tervisekaitseinspektsiooni pressiesindaja sõnul on Prantsusmaa seni olnud marutaudivaba riik, kuid sel aastal on seal registreeritud kolm marutaudi juhtumit.

Marutaud on tuvastatud koertel, kes on riiki toodud illegaalselt.

Seetõttu on Prantsusmaa kuulutanud kolm riigi edelapiirkonda - Gironde, Dordogne ja Lot et Garonne tuleva aasta veebruarini marutaudi riskialaks.

Eesti tervisekaitsjad manitsevad Prantsusmaale minevaid inimesi olema ettevaatlikud ning soovitavad nimetatud piirkondades viibinud ning marutaudi kahtlusega loomadega kokku puutunud inimestel konsulteerida oma perearstiga, et otsustada marutõve vastu vaktsineerimise üle.

Marutõve peiteperiood on tavaliselt kuni kaks kuud, harvem kauem.

Eestis on tänavu 11 kuuga registreeritud 290 marutaudi juhtumit, neist enim kährikutel ja rebastel, kuid samuti koertel, kassidel, veistel, ilvestel, mäkradel, põtradel ning nugisel ja küülikul. Enim haigeid loomi on tuvastatud Pärnu-, Tartu- ja Läänemaal.

Inimene nakatus marutõppe Eestis viimati 1986. aastal, mil Järvamaal suri 10-aastane tüdruk. Lätis suri eelmisel aastal koera käest pureda saanud ja marutõppe nakatunud mees ning tänavu märtsis suri Leedus marutõppe kuueaastane poiss.  BNS

22 Detsember 2004
  Kommentaarid