Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Indoneesia tsunamipiirkonda raputavad järeltõuked
Maavärina järeltõuked külvasid neljapäeval uut hirmu Indoneesia Acehi provintsi elanikes, kes elasid pühapäeval üle viimase 40 aasta suurima maavärina ja tsunami.

Varahommikul toimus kaks järeltõuget, mis äratasid üles öö vee ja elektrita veetnud elankud ja sundisid neid hirmust kodudest põgenema.

"Ma magasin, kuid jooksin paanikas välja. Kui ma pean surema, suren siin," ütles 26-aastane Banda Acehi elanik Kaspian, kes eelistas tänavale jääda.

Provintsipealinnas Banda Acehis ja teistes rannikulinnades käivad endiselt päästetööd. Pühapäevane 9-magnituudine maavärin ja sellele järgnenud hiidlaine on nõudnud Acehis vähemalt 79.000 inimese elu. Ametnikud kardavad, et ohvrite arv tõuse. Vähemalt sama palju on katastroofi tagajärjel kodutuks jäänud inimesi.

Linna lennujaam on ametis rahvusvahelise abi vastuvõtmisega, kuid elanikud kurdavad, et nendeni ei jõua suurt midagi.

"Nagu te näete, on lennukeid palju, aga sellest on vähe abi, sest põhiprobleemiks on kütus. Kütust praegu ei ole, nii et kuidas me toitu ja varustust laiali veame," küsis endine Indoneesia inimõigusminister Hasballah Saad, kes lööb päästetöödes kaasa vabatahtlikuna.

Valitsuse päästetöid koordineeriv Budi Adiputro ütles, et Banda Acehis on ainult kaks töötavat bensiinijaama.

Katastroofist möödunud nelja päeva jooksul ei ole jõutud minema toimetada kõiki laipu, kuigi provintsipealinn on päästetööde keskus.

Meditsiinitöötajad hoiatavad, et kõdunevad surnukehad võivad reostada veevarusid, mis loob soodsa pinnase kooleraepideemia tekkeks.

Indoneesia pealinnast Jakartast 1700 km loodesse jääva Acehi kõrvalisematesse piirkondadesse ei ole päästjad ja abi veel jõudnud. Tõenäoliselt suurendab sinnajõudmine oluliselt ohvrite arvu.

Reuters - BNS

30 Detsember 2004
  Kommentaarid