Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aleksius taunis punasõdurite mälestusmärkide lõhkumist
Vene õigeusukiriku pea Aleksius II meenutas neljapäeval nõukogude sõduritele püstitatud mälestusmärkide lõhkumist Eestis.

"Võtan kurbusega teadmiseks selle, et mõnel pool Eestis lõhutakse Eesti fašistlikust okupatsioonist vabastanud sõdurite mälestusmärke ja et, vastupidi, püstitatakse mälestusmärke nendele, kes võitlesid Nõukogude vägede vastu," ütles Aleksius uudisteagentuuri RIA Novosti teatel neljapäeval Moskvas ajakirjanikele.

"Ma elasin üle sõja ja vabastamise. Minu jaoks on need mälestused muidugi elavad. 1945. aastal, pärast Tallinna vabastamist meie vägede poolt anti Aleksandr Nevski katedraal üle kirikule, ja mina olin üks nendest, kellele anti ülesanne see avamiseks ette valmistada," lisas patriarh.

Prokuratuuri ja politsei esindajad ütlesid BNS-ile, et mälestusmärkidega toimunud vandalismi kohta on algatatud menetlused ja uurimisse suhtutakse väga tõsiselt.  BNS

30 Detsember 2004
  Kommentaarid