Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kagu-Aasias on kadunuks tunnistatud kolm eestlast
Kagu- ja Lõuna-Aasia katastroofipiirkonnas on kadunuks tunnistatud kolm Eesti kodanikku, kõigi ülejäänud seal viibinud Eesti kodanikega on ühendus saadud.

Välisministeerium on viimase ööpäevaga saanud andmeid veel viie katastroofipiirkonnas viibinud eestlase kohta. Kui reedel oli välisministeeriumil andmeid 322 loodusõnnetuse piirkonnas viibinud eestlase kohta, siis laupäeva õhtu seisuga oli teada, et Kagu-Aasias viibis 327 eestlast.

Välisministeeriumi andmetel viibis Tais 208, Sri Lankal 38, Indias 39, Malaisias 22, Maldiividel 12 ja Indoneesias kaheksa Eesti kodanikku.

Kadunuks on tunnistatud Tais viibinud noored inimesed, kaks meest ja üks naine. Kaks neist olid sukeldujad ja viibisid kohas, kus hiidlaine tagajärjel oli palju ohvreid. Üks on pereisa, kelle pere on jõudnud tagasi Eestisse.

Välisministeeriumi pressiesindaja sõnul on kolme eestlase surnuks nimetamine ennatlik ja nende kohta on esitatud andmed rahvusvahelisele Punasele Ristile, Interpolile, Tai ametivõimudele, Soome ja Rootsi välisministeeriumile ning teistele Euroopa Liidu ametivõimudele, kes katastroofi tagajärgedega tegelevad. Lisaks otsib neid Eesti ekspertide rühm.

Välisministeerium palub kõigil, kellel on andmeid katastroofipiirkonnas viibivate Eesti kodanike kohta, sellest ka ministeeriumi teavitada. Oodatud on ka positiivne teave selle kohta, et inimesega on kõik korras.  BNS

01 Jaanuar 2005
  Kommentaarid