Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Holland kutsub EL-i tsunamiohvrite mälestuseks vaikima

Holland kutsus reedel Euroopa Liidu liikmesriike üles vaikima 5. jaanuaril kolm minutit Lõuna-Aasia looduskatastroofi ohvrite mälestuseks.

Eelmise aasta lõpuni EL-i eesistuja ametit pidanud Holland soovitas liikmesriikidel austada loodusõnnetuse ohvreid kolmapäeval, langetades lipud poolde masti ja pidades keskpäeval kolmeminutise leinaseisaku.

Pühapäeval Lõuna- ja Kagu-aasiat laastanud maavärinas ja tsunamis on viimastel andmetel hukkunud kuni 150.000 inimest. Kadunud on üle 6000 välisturisti, kellest suurem osa on eurooplased.

"Meie eesmärgiks on avaldada austust ohvritele ja nende perekondadele," ütles Hollandi valitsuse pressiesindaja. "Me saadame kirjad kõigile liikmesriikidele ja me loodame ja usume, et nad vastavad positiivselt."

Rootsi teatel on katastroofis hukkunud üle 1000 rootslase ja Saksamaa andmetel on kadunud 1000 sakslast. 1. jaanuaril on leinalipud väljas Rootsis, Norras ja Soomes. Ka Eesti riigiasutused heiskasid laupäeval leinalipud.  BNS

01 Jaanuar 2005
  Kommentaarid