Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Neli ühendust kutsub meenutama Vabadussõja relvarahu
Neli isamaalist ühendust kutsus ka tänavu meenutama Vabadussõja relvarahu jõustumist, millest sel aastal möödub 85. aastat.

Eesti Muinsuskaitse Selts, Eesti Lipu Selts, Kindral Johan Laidoneri Selts ja Eesti Sõjahaudade Hooldeliit meenutasid, et 1920. aasta 3. jaanuaril vaikisid Vabadussõjas relvad ja ohvriterohke võitlus oli loonud tegeliku võimaluse oma riigi ehitamiseks.

Neli ühendust kutsus riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutusi, avalikkust ning kõiki kaaskodanikke peatuma 3. jaanuaril kell 10.30 viivuks, et anda au nendele, kes sepistasid Eesti omariikluse.

Vabadussõja võidu 85. aastapäeval mälestatakse üle kogu riigi selles sõjas langenuid. Sel puhul asetatakse ausammaste jalamitele pärgi ja süüdatakse küünlaid, helisevad kirikukellad ning kaitseväes ja Kaitseliidus on hardushetk.  BNS

02 Jaanuar 2005
  Kommentaarid