Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Taimla abikaasa üritas endalt ka varem elu võtta
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Andres Taimla sõnul oli tema uusaastaööl vabasurma läinud abikaasa üritanud endalt varemgi elu võtta.

Taimla möönis Postimehele, et naise psüühiline seisund oli viimasel ajal ebastabiilne. "Ma ei uskunud seda vaatamata arstide ütlustele," nentis ta.

Paide ühisgümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Leili Taimla elas väidetavalt valusalt üle mehe ülestunnistust, et tal on abieluvälisest suhtest sündinud kaks last.

"Jah, mul on väljaspool abielu kaheksa- ja viieaastane poeg," kinnitas Andres Taimla. "Ütlesin seda abikaasale kevadel, kuna see polnud [talle] sinnamaani teatavaks saanud. Poisid hakkasid mind üha rohkem vajama. Mu ülejäänud neli last on juba suured ja kodust lahkunud."

Andres Taimla sõnul jõudis ta abikaasaga kokkuleppele, et aitab oma poegi ja kohtub nendega kaks korda kuus. Ta lisas, et jätkas samal ajal oma tütarde toetamist.

Mehe sõnul suhtus naine tema ülestunnistusse mõistvalt: "Ta sai aru, et pean teisi lapsi aitama. Meil on endalgi palju lapsi. Lubasin, et ei lahku kodust. Ma ei teinudki seda."

Mõni aasta tagasi võitles Leili Taimla vähiga.

Kümme aastat Reformierakonda kuulunud Taimla sai 2003. aastal riigikokku asendusliikmena. Ta oli ka riigikogu eelmise ja üle-eelmise koosseisu liige. Varem töötas ta Paide linnavolikogu esimehe ja Järva abimaavanemana.

"Et see [peretragöödia] mu poliitilist karjääri mõjutab, on selge," kinnitas Taimla, täpsustamata, kas ta loobub parlamendikohast.

Reformierakonna avalike suhete juhi Urmas Krulli sõnul on ennatlik arutleda peretragöödia mõju üle Andres Taimla poliitikukarjäärile. "Las mees saab terveks, siis vaatame edasi," ütles ta.

Erakonnakaaslaste sõnul vaevas Andres Taimlat kahe pere pidamisest tekkinud konfliktne olukord. Ta pihtis sellest ka mõnele lähedasemale inimesele, tundes endal süüd.

Jõululaupäeval nähti sportlikku eluviisi hindavaid Andres ja Leili Taimlat kodulinnas sörkimas. 30. detsembril viibisid nad koos Tallinnas Rocca al Mare suurhallis spordiaasta lõpupeol.

Leili Taimla süütas end uusaastaööl Paides põlema ja sai surma, Andres Taimla sai naist kustutada püüdes vigastada ja viibib haiglas. BNS

04 Jaanuar 2005
  Kommentaarid