Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ministeerium kutsub omavalitsusi abistama Aasiast naasnuid
Välisministeerium kutsub Eesti linna- ja vallavalitsusi üles vajadusel abistama Lõuna- ja Kagu-Aasia kriisipiirkonnast koju naasnud inimesi.

Kui konsulaarteenistuse abi on suunatud välisriikides Eesti kodanike abi korraldamisele, siis siseriiklikult aitavad kodanikke kohalikud omavalitsused, ütles BNS-ile välisministeeriumi pressiesindaja.

Ta soovitas koju saabunud ja abi vajavatel eestlastel pöörduda abi saamiseks oma kohaliku omavalitsuse sotsiaalnõuniku poole ning tõi eeskujuks Pärnu linnavalitsuse otsuse abistada katastroofi aladelt koju jõudnud kaaslinlasi ja sõpruslinnade elanikke.

Lõuna- ja Kagu-Aasia katastroofipiirkonnas viibis ametlikel andmetel 327 Eesti turisti, kellest senini on kadunud kolm - kaks meest ja üks naine.

Tais viibis teadaolevalt 208, Sri Lankal 38, Indias 39, Malasias 22, Maldiividel 12 ja Indoneesias kaheksa Eesti kodanikku.

Soome keskkriminaalpolitsei teatel on senini kriisipiirkonnas kadunud üheksa Eestis elanud soomlast. Kui varem teatas Soome politsei, et kadunud on 11 Eestis elanud soomlast, siis täpsustatud andmete kohaselt elas kaks neist alaliselt Soomes.

Välisministeerium tänab kõiki inimesi, kes helistasid kriisiliinidel ning andsid teada abivajavatest eestlastest ja ka õnnelikult koju jõudnud inimestest. Ka tänab ministeerium kõiki ametkondi ja organisatsioonide, kes on seni abi osutanud.  BNS

04 Jaanuar 2005
  Kommentaarid