Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti politsei tuvastamisrühm alustas Tais tööd
Teisipäeval alustas Tais tööd Eesti politsei kolmeliikmeline tuvastamisrühm.

Põhja politseiprefektuuri kriminaalosakonna komissar Annika Lall ütles Eesti Raadiole, et rühma üks liige kontrollis Phuketi haiglais olevaid isikuid ning nimekirju eesmärgiga tuvastada võimalikke kadumaläinud eestlasi. Koostöös soomlastega leidis Eesti politsein teisipäeval vigastatute seast kolm Euroopast pärit turisti.

Lall ise ja veel üks Eesti politseinik olid välitöödel.

Politseikomissar nentis, et rühma töö tulemused ei kajastu kohe ja töö on pikaajaline. Ta lisas, et visuaalsel vaatlusel teisipäeval tulemusi ei olnud, kuid tuvastajad võtavad hukkunuilt proove ning fikseerivad kannatanute eritunnuseid ja nende esemeid.

"See on aeganõudev protsess," tõdes ta. "Aga praegu ei ole optimism veel kuhugi kadunud."

Eesti politsei tuvastamisrühm jõudis Taisse pühapäeval. Eesti meeskond teeb Soome üksuse koosseisus koostööd Norra, Rootsi ja Taani kolleegidega.

Seni pole Eesti ametivõimudel õnnestunud ühendust saada kolme Tais viibinud eestlasega. Ajakirjanduse andmeil on kadunuks jäänud üliõpilane Merle Vooder (27), kinnisvaraärimees Sven Vetevoog (31) ning põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti toetuste osakonna juhataja Tõnis Erm (37).

Soome keskkriminaalpolitsei teisipäeval avaldatud nimekirja kohaselt jäi Aasia maavärinas kadunuks ka üheksa Eestis elanud soomlast: Päivi Aho (43), Matti Aho (45), Paula Aho (7), Panu Aho (4), Tarja Myllymäki (43), Markku Tarnanen (43), Tinja Tarnanen (3), Oona Tarnanen (6) ja Sofia Tarnanen (9). Varem Eesti elanikeks nimetatud Simo Tarnanen (76) ja Maija Tarnanen (76) elasid viimase nimekirja kohaselt siiski Kuopios.

ÜRO esmaspäevasel hinnangul hukkus katastroofis üle 150.000 inimese.  BNS

05 Jaanuar 2005
  Kommentaarid