Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Järjekordsed Eesti omavalitsused toetavad tsunamiohvreid
Üha uued Eesti omavalitsused teatavad otsusest eraldada Kagu-Aasia tsunamiohvrite abistamiseks raha.

Järvamaa Väätsa vallavalitsus toetab loodusõnnetuse ohvreid 1545 krooniga. Vallavanem Lembit Luts ütles Kuma raadiole, et selline summa otsustati eraldada, kuna vallas on just nii palju elanikke.

Sama maakonna Lehtse vallavalitsus plaanib Kagu-Aasia looduskatastroofi ohvreid toetada 3000 krooniga.

Varem on tsunamiohvrite abistamiseks raha annetanud Kuressaare linn (30.000 krooni), Paide (15.000 krooni), Türi 6600 krooni) ja Ambla vald Järvamaal (5000 krooni).

Tartu linn ja Tallinna Kesklinna linnaosa otsustasid eelmise aasta lõpus jätta ära aastavahetuse ilutulestiku ja annetada tsunamiohvritele selleks ette nähtud raha, vastavalt 50.000 ja 49.000 krooni.

Pärnu eraldas tsunamiohvritele 40.000 krooni. Pärnu linn abistab ka Pärnust ja Põhjamaade sõpruslinnadest pärit tsunamiohvreid, pakkudes neile taastusravi tuusikuid.

Viljandi linnavalitsus otsustas tsunamiohvrite toetuseks eraldada linna eelarve reservfondist 15.000 krooni. Raha kantakse üle Eesti Punasele Ristile.

Elva linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil toetada India ookeani maavärina ja tsunami ohvreid 5000 krooniga.

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas teisipäevasel koosolekul annetada 14.000 krooni Eesti Punase Risti kaudu Aasia maavärina ja tsunami ohvrite abistamiseks.

26. detsembril toimunud maavärinas ja sellele järgnenud tsunamis hukkus umbes 150.000 inimest.

Seni pole Eesti ametivõimudel õnnestunud ühendust saada kolme Tais viibinud eestlasega. Ajakirjanduse andmeil on kadunuks jäänud üliõpilane Merle Vooder (27), kinnisvaraärimees Sven Vetevoog (31) ning põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti toetuste osakonna juhataja Tõnis Erm (37).

Soome keskkriminaalpolitsei kolmapäeval avaldatud uue nimekirja kohaselt jäi Aasia maavärinas kadunuks ka üheksa Eestis elanud soomlast: Päivi Aho (43), Matti Aho (45), Paula Aho (7), Panu Aho (4), Tarja Myllymäki (43), Markku Tarnanen (43), Tinja Tarnanen (3), Oona Tarnanen (6) ja Sofia Tarnanen (9). Varem Eesti elanikeks nimetatud Simo Tarnanen (76) ja Maija Tarnanen (76) elasid viimase nimekirja kohaselt siiski Kuopios.

Välisministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et Rootsi avaldamisele mittekuuluvas kadunute nimekirjas eestlasi ei ole, teadaolevalt ei hukkunud katastroofis ka ükski Rootsis elav eestlane.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid