Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Välismaalased lapsendasid mullu üle 20 Eesti lapse
Eelmisel aastal lapsendasid Soome, Rootsi ja Ameerika Ühendriikide perekonnad 21 Eesti last.

Välismaalased lapsendasid enamasti kooliealisi lapsi, kellele ei õnnestunud Eestist perekonda leida, sageli olid nad puudega, teatas sotsiaalministeeriumi esindaja BNS-ile.

Eesti lapsi välismaale adopteerida soovijad peavad pöörduma oma maa tunnustatud lapsendamisorganisatsiooni poole, kes edastab avalduse Eesti sotsiaalministeeriumile. Protsessi käigus hinnatakse lapsendada soovijate sobilikkust lähtuvalt nende tervislikust ja materiaalsest seisundist, uuritakse, kas soovijad on olnud kriminaalkorras karistatud ja muud sellist.

Kui avaldajad tunnistatakse sobilikuks, lülitab sotsiaalministeerium nad järjekorda ja hakkab otsima sobivat last, kusjuures selleks võib kuluda mitu aastat.

Eesti on liitunud Haagi riikidevahelises lapsendamises lapse kaitseks tehtava koostöö konventsiooniga ning teeb lapsendamisalast koostööd Soome, Rootsi ja USA-ga.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid