Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Läti on tormist toibumas
Läti tuletõrje- ja päästeameti juhi Aivars Straume hinnangul on tormi ja üleujutuste tekitatud kriis riigis ületatud, seejuures jätkub elektrivarustuse taastamine.

"Tahaksin arvata, et suurem kriis on möödas. Loomulikult on Latvenergo avariiteenistusel veel palju tööd, et kõik rikked kõrvaldada," ütles Straume esmaspäeval usutluses Läti Raadiole.

Straume ütles, et kõiki päästeteenistuste tööd nädalavahetusel iseloomustavad arvud pole veel üldistatud, kuid on teada, et päästeteenistus reageeris enam kui 7000 telefonikõnele: päästjad sõitsid sündmuspaika, andsid elanikele nõuandeid või ühendasid neid teiste teenistustega.

Päästeameti juht soovitas elanikel pöörata rohkem tähelepanu lastele, kelle koolivaheajalt taas õppetööle naasmine lükkus võimude otsusel kahe päeva võrra edasi. Samuti manitses ta rahvast lahtise tule ja küünaldega ettevaatlikult ümber käima ning mitte puutuma katkenud elektrijuhtmeid.

Ööl vastu pühapäeva möllas Lätis viimase neljakümne aasta tugevaim torm. Ventspilsis ulatus tuule kiirus puhanguti 40 meetrini sekundis. Tormi tõttu jäi üle 40 protsendi Lätist elektrita, rannikualad olid üle ujutatud, veetase Daugava jões tõusis kriitilise piirini.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid