Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Norman Aas ja Margus Kurm: minister pole otsust teinud
Võimalikeks peaprokuröri kandidaatideks nimetatud Norman Aas ja Margus Kurm kinnitasid esmaspäeval, et nende andmetel pole justiitsminister veel otsust langetanud.

Riigiprokurör Norman Aas ütles BNS-ile, et jutsiitsminister Ken-Marti Vaher pole talle ei mitteametlikult ega ametlikult riigi peaprokuröri kohta pakkunud.

"Võin seda täiesti ausalt öelda. Samuti ei ütle ma, et olen igal tingimusel nõus peaprokuröriks saama. Kui minister peab vajalikuks minuga sellel teemal kõneleda, siis saab täpsemalt rääkida," teatas Aas.

Justiitsministeeriumi asekantsler Margus Kurm ütles BNS-ile, et talle teadaolevalt ei ole riigi peaprokuröri kohale kindlat kandidaati. "Sel teemal on ministriga mõtteid vahetatud, püüame leida variandi, mis sobiks nii prokuratuurile kui teistele osapooltele," märkis Kurm.

Senise riigi peaprokuröri Jüri Pihli kutsus Vaher justiitsministeeriumi kantsleri kohale. Uue peaprokuröri kinnitab ametisse valitsus, eelnevalt annab oma hinnagu kandidaadile riigikogu õiguskomisjon. Valitsuse otsusega määratakse ametisse ka ministeeriumi kantsler.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid