Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Moskva: Vene-Jaapani rahuleppeni võib kuluda palju aega
Töö Venemaa ja Jaapani vahelise rahuleppe kallal võib võtta kaua aega küsimuse keerukuse tõttu, teatas neljapäeval Vene asevälisminister Aleksandr Aleksejev.

"See töö toimub ja seda jätkatakse, see pole kerge, võib nõuda pikka aega ja peab põhinema meie kahepoolste suhete kõrgel arengutasemel," ütles diplomaat.

"Mul on tekkinud mulje, et Jaapani pool kinnitab jätkuvalt, et kõik neli Lõuna-Kuriilide saart on Jaapani territoorium. Selles näen ma fundamentaalset erimeelsust, mis räägibki küsimuse keerukusest, mis nõuab pikka ja põhjalikku arutelu," toonitas ta.

Neljapäeval saabus Moskvasse visiidile Jaapani välisminister Nobutaka Machimura. Visiidi eel Interfaxile antud usutluses kinnitas minister, et Tokyo peab nelja Lõuna-Kuriili saare tagastamist Jaapanile Teisest maailmasõjast siiani sõlmimata rahuleppe allakirjutamise põhitingimuseks.

Interfax - BNS

13 Jaanuar 2005
  Kommentaarid