Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maksupettuses süüdistatav Kohtla-Järve volinik on kohtu all
Prokuratuur andis kohtu alla ulatuslikus maksupettuses süüdistatava Kohtla-Järve volikogu liikme, Eestimaa Ühendatud Rahvaparteisse (EÜRP) kuuluva Sergei Zahharovi.

Zahharovit süüdistatakse selles, et kaks temale kuulunud firmat jätsid aastatel 1997-2002 riigile maksmata ligi seitsme miljoni krooni ulatuses makse, mida maksu- ja tolliamet nüüd oma tsiviilhagis mehelt nõuab, kirjutas Põhjarannik.

Viru ringkonnaprokurör Olga Dorogan avaldas veendumist, et kohtus Zahharovi süü tõendamiseks on piisavalt tõendusmaterjali.

Zahharovi sõnul ei ole tema süüdistamisel kriminaalkuritegudes mingit alust.

"See on täiesti alusetu süüdistus ja need numbrid on ülespuhutud," sõnas Zahharov Põhjarannikule, lisades, et tollase maksupettuste uurimise keskuse esmane kontroll oli lohakalt läbi viidud.

"Algne kontroll on läbi viidud ebakvaliteetselt, sest neil polnud firma raamatupidamisdokumente ning järeldused tehti panga kontoväljavõtete alusel. See aga pole veeranditki kogu vajalike dokumentide hulgast," kinnitas Zahharov.

Ta ei soovinud öelda, kus olid kontrollimise ajal Zahharovi kahe firma raamatupidamisdokumendid, et maksuametnikud neid kontrollida ei saanud. "Seda ei taha ma praegu öelda, ootame, kuni algab kohus," sõnas ta. Lisaks Zahharovile on samas kriminaalasjas maksudest kõrvalehoidmise süüdistusega kohtu alla antud veel üks isik.

Zahharovi omaaegsetest firmadest, mille tegevuse vastu maksuamet huvi tundma hakkas, müüs ta OÜ Maxi-Se maha ning OÜ Radmet Mets majandustegevus seiskus, kui mees kuriteokahtlusega 2002. aasta sügisel kuuks ajaks vahistati. Mõlemad firmad tegelesid kaupade vahendamisega.

Seda, millega Zahharov praegu tegeleb, ta öelda ei soovinud. "Aga olen ka Kohtla-Järve volikogu liige ja tegelen aktiivselt ühiskondliku tegevusega," rääkis Zahharov.

Kriminaalkoodeksi paragrahv, mille alusel Zahharov kohtu all on, lubab süüdimõistmise korral karistada kuni seitsmeaastase vanglakaristusega, 2002. aasta sügisest kehtima hakanud karistusseadustik näeb aga ulatusliku maksudest kõrvalehoidmise eest ette kuni kümne aasta pikkust vangistust.

Zahharov sai laiemalt tuntuks 2002. aasta valimiskampaania ajal, mil ta levitas Kohtla-Järvel lendlehti, kus reklaamis ennast kui hoolitsevat viie lapse isa, nimetades end Batjanjaks (vene keeles isake). Hiljem ilmnes, et ta ei tundnud oma kolme esimesest abielust pärit lapse vastu huvi ning võlgnes neile ka tuhandeid kroone elatusraha.

Sergei Zahharov on teine Kohtla-Järve volikogu liige, kes viimase poolteise kuu jooksul kohtu alla on antud. Mullu novembri lõpus saatis prokuratuur kohtusse linnavolikogu esimehe Valeri Korbi ametialast lohakust käsitleva kriminaalasja. Prokuratuur paneb Korbile süüks, et tema tegevuse tõttu kannatas Ahtme spordihalli ehitusel peatöövõtjaks olnud AS Silbet rohkem kui miljoni krooni suurust kahju.

Süüdistuses seisab, et aastatel 1998 ja 1999 andis toona Kohtla-Järve linnapeana töötanud Korb kahel korral korralduse kanda linnaeelarvest spordihalli ehitusel alltöövõtjana tegutsenud OÜ-le Mantuas raha summas, milleks polnud peatöövõtja nõusolekut. Süüdistuse järgi sai Mantuas seetõttu üle miljoni krooni võrra rohkem raha, kui ta töid oli teostanud, ning Korb andis need korraldused, ilma et tal oleks selleks olnud dokumentaalset alust.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid