Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Elektrita on veel umbes viis tuhat majapidamist

Reede varahommikul oli pingeta veel 305 keskpingealajaama üle Eesti, neist üle poole Pärnumaal.

Reede hommikul oli elektrita veel umbes viis tuhat majapidamist, ütles Eesti Energia jaotusvõrgu esindaja BNS-ile.

Kella kuuese seisuga oli pingeta veel 162 alajaama Pärnumaal, 82 Viljandimaal, 19 Valgamaal, 16 Võrumaal, 10 Põlvamaal, kaheksa Saaremaal, neli Hiiumaal ja kolm Jõgevamaal.

Teadaolevalt on Eestis veel ligi kaks tuhat madalpingeriket.

Keskpingerikked on täielikult kõrvaldatud Raplamaal, Tartumaal, Järvamaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Pärnu linnas.

Elektririkke parandamine on mitmel pool Eestis keeruline, kuna maa on rohke vee tõttu raske tehnikaga ligipääsuks liiga pehme. Mõnel pool võib elektrikatkestus kesta maa tahenemiseni. Viimaste madalpingerikete likvideerimine võib võtta kuni nädala.

Vaatamata katkete pikkusele ja pealtnäha korras liinile on keelatud selleks volitamata inimestel teha ise alajaamades või liinidel lülitusi, teatas jaotusvõrgu esindaja. Enamkannatanud piirkondades on liinidel tööl üle tuhande mehe, kes võivad omavolilise lülitamise tõttu surma saada.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid