Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Omakohtu korras mehe tapnud noorukeid ootab kohus
Viru ringkonnaprokurör Sirje Merilo saatis kohtu ette üheksa noormeest, kes tapsid mullu talvel Lääne-Virumaal omakohtu korras mehe.

Kõige raskema süüdistuse sai 18-aastane Mario, kes peksmise organiseeris ja kes uurimistulemuste järgi keskealise mehe otseselt tappis. Ülejäänud kaheksa noormeest said süüdistuse avaliku korra vägivaldses rikkumises.

Süüdistuse järgi said tapmiseni viinud sündmused alguse mullu 14. veebruaril, kui Lääne-Virumaal metsaäri ajanud mehel tekkis võlaküsimuses tüli Mario isaga ja ärimees viis võlgniku raha nõudmise eesmärgil tema kodust minema.

Juhtunust teada saanud Mario otsustas minna ärimehele kätte maksma ja kutsus selleks endaga kaasa oma tuttavad Kuldari (18), Veikko (19), Siimu (20), Viljari (21), Ivari (20), Elari (17), Joeli (18) ja Indreku (29).

"Noormehed said otsitava mehe kätte Vinni vallas Kaukvere külas, kus mees koos kolme kaaslasega soojakus viibis. Noormehed olid end eelnevalt puukurikaga relvastanud ja tungisid soojakus viibinutele kallale," ütles prokurör Sirje Merilo BNS-ile.

Kõige rängemini sai peksa mees, kellel oli Mario isaga eelnevalt tüli tekkinud. Mehe vigastused olid sedavõrd rängad, et ta suri sündmuskohal. Teiste kannatanute vigastused olid kergemad.

"Kui noorukid aru said, et on ühe mehe tapnud, tabas neid suur ehmatus. Noorukid panid tapetu ja veel ühe kannatanu auto peale ja viisid nad haigla ukse taha. Seejärel tulid noorukid aga ise politseisse," ütles Merilo.

Tema sõnul tunnistavad noormehed peksmist, kuid kinnitavad, et ei tahtnud kedagi tappa.

Omakohut rakendanud noormeeste süüasja hakkab arutama Lääne-Viru maakohus.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid