Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaa puudega inimesed said oma keskuse
Ida-Virumaal Jõhvis avati reedel puudega inimeste keskus.

Jõhvi linnas Kaare 7 ruumides hakkavad paiknema Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koda, puuetega inimeste päevakeskus, Jõhvis tegutsevad puuetega inimeste organisatsioonid ning Virumaa teabekeskus, mis pakub infot ja koolitust teemadel, mis seotud puudega inimestega.

"Ida-Virumaa keskregiooni puuetega inimestel on nüüd olemas koht, kust nad saavad abi ja nõustamist. Kogu neile vajalik info on nüüd ühe katuse all," ütles Ida-Virumaa Puuetega Inimeste Koja tegevdirektor Kaia Kaldvee.

Keskuse projekteerimisel ja ehitamisel arvestati Kaldvee ütluse järgi teiste sarnaste keskuste kogemusi ja tehtud vigu, seda eriti puuetega inimestele invatualeti ja -duši ehitamisel.

Ida-Viru maavanema Ago Silde sõnul on tähtis, et kõik inimesed tunneksid ennast ühiskonnale vajalikena, mitte aga tõrjututena.

Hoones on ligi 155 ruutmeetrit põrandapinda ning hoone renoveerimiseks kulus 700.000 krooni. Tulevikus renoveeritakse lisaks veel 66 ruutmeetrit pinda.

Keskuse valmimist rahastasid siseministeerium, Jõhvi linnavalitsus, Hollandi Fond, hasartmängumaksu nõukogu ja Ida-Viru maavalitsus.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid