Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium ja Narva linn allkirjastavad halduslepingu
Neljapäeval, 27. jaanuaril, allkirjastavad regionaalminister siseministri ülesannetes Jaan Õunapuu ja Narva linnapea Tarmo Tammiste halduslepingu sõidukite Narvas asuvasse piiripunkti sisenemise korraldamiseks.

Lepingu järgi rahastab siseministeerium aasta jooksul Narva piiripunkti suunduvate transpordivahendite parkimise ning piiripunkti suunamise kulud kolme miljoni krooni ulatuses.

Piiriületuseks linna saabunud sõidukite järjekorda võtmise, sõidukite turvalisuse parkimisalal ning väljumise parkimise alalt, kui piiripunktis on võimalik sõiduk vastu võtta, korraldab lepingu järgi Narva linn. Parkimise korraldamiseks võib linn sõlmida lepinguid kolmandate isikutega. Sõidukite järjekorda võtmise ning piiripunkti suunamise korraldab Narva linn tasuta, säilitades sõidukite saabumise järjekorra.

Transpordivahendite piiripunkti suunamise korraldus Narvas on vajalik, kuna piiripunkt asub kesklinnas ning piiriületusjärjekorda ei ole võimalik moodustada piiripunkti vahetus läheduses – suured transpordivahendid ummistaksid Narva kesklinna. Hetkel on Narva linn välja töötanud piiripunkti sisenemise korralduse, kus piiriületusjärjekorras olevad transpordivahendid ootavad oma piiriületuskorda piiripunktist kaugemal, kuid parkimise eest võetakse piiriületajatelt tasu. Riigikohus on seisukohal, et sellise käitumisega on Narva linn tegutsenud ebaseaduslikult.

VNL-Online
26 Jaanuar 2005
  Kommentaarid