Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaalministeerium peab kasvatajate palgatõusu möödapääsmatuks
Eelmisel nädalal teatasid lastekodude juhid, et käesoleval aastal ei jätku vahendeid lastekodude töötajate palkade viimiseks 2004.a. kokku lepitud tasemeni.

Sellest tulenevalt alustas Sotsiaalministeerium hoolekandeasutuste analüüsimist, et saada teada, miks ei ole võimalik tagada kõigile töötajatele lepetest tulenev palgatase. Analüüsi käigus hinnatakse hoolekandeasutuste kulude struktuuri ning võrreldakse mahtusid. Peamine eesmärk on määratleda need kulud, mida praegu kaetakse palgavahendite arvelt.

Analüüsi käigus uuritakse, kui palju on tõusnud 2004.a võrreldes eelneva aastaga kulutused majandustegevuseks, millised on lastekodude eelarvekulud detailsemalt ja kas on võimalik kulude kokkuhoid säästlikuma majandamise korral. Kui vastavad võimalused puuduvad tuleb leida lahendused majanduskulude katmiseks või optimeerimiseks.

Analüüsi tulemuste põhjal kohtuvad Sotsiaalministeeriumi spetsialistid märtsi alguses lastekodude juhtidega, et vastata esitatud taotlusele.

VNL-Online
07 Veebruar 2005
  Kommentaarid