Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sõlmiti toetuslepingud kahe mängufilmi tootmiseks
Eesti Film Sihtasutus (EFS) planeerib tänavu toetada vähemalt kolme täispika kodumaise mängufilmi tootmist. Veebruari alguses sõlmiti kahe mängufilmi tootmistoetuslepingud. Esimesed filmivõtted algavad märtsi alguses.

2.veebruaril sõlmisid Eesti Filmi Sihtasutus ja RUUT tootmistoetuslepingu täispika mängufilmi "Kontsertreis" tootmiseks. Filmi eelarve on 19 miljonit krooni, EFS toetab filmi tootmist 6 miljoni krooniga. 2003 aastal sai sama projekt EFSilt 500 000 krooni arendustoetust, mis arvatakse tootmistoetuse kogusumma sisse.

"Kontsertreis" valmib Eesti-Saksa ühistööna, filmi stsenaristid on Valentin Kuik ja Peeter Simm, viimane on ka filmi re˛issöör. "Kontsertreisi " tootjafirma on RUUT, produtsent Artur Talvik. Filmi kaastootja Saksamaalt on Saxonia Media. Lisaks toetab filmi tootmist saksa telejaam MDR. Eesti poolelt toetavad filmi tootmist lisaks Eesti Filmi Sihtasutusele ka Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

"Kontsertreis" jutustab tragikoomilise loo neljast inimesest, kel kõik ei lähe nii nagu nad ise tahaksid. Erinevatel põhjustel alustavad neli peategelast reisi Saksamaalt Eestisse, mille käigus nende saatused koomiliselt põimuvad.

Peeter Simmi filmi "Kontsertreis" võtted algavad märtsi lõpus ja kinoekraanile jõuab film käesoleva aasta oktoobris.

7. veebruaril sõlmisid Eesti Filmi Sihtasutus ja Rudolf Konimois Film OÜ tootmistoetuslepingu mängufilmi "Rehepapp" tootmiseks. "Rehepapi" planeeritav eelarve on 14 miljonit krooni, EFSi tootmistoetus on 6 miljonit krooni. Varasemalt on see projekt saanud EFSilt 30 000 krooni stsenaariumitoetust ja 400 000 krooni arendustoetust.

"Rehepapp" on Eesti-Soome-Itaalia koostööfilm, mille tootjad on Rudolf Konimois Film, Crea Video (Soome) ja Carlo De Usi Produzioni (Itaalia). Filmi produtsent on Anu Veermäe, stsenaristid on Rainer Sarnet, Giovanni De Feo ja Andrus Kivirähk. Re˛isöör Rainer Sarnetile on "Rehepapp" täispika mängufilmi re˛issööridebüüt.

"Rehepapp" on fantasy muinasjuttfilm, mis baseerub Eesti mütoloogial. See on koomiline segu maagiast, mustast humorist ja romantilisest armastusest. Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, ajal, mil maad valitsevad saksa mõisnikud. Eesti muinasjuttude ja filmi peakangelane on kavalpea, kes endale alati kavalusega varanduse välja petab. Ta petab nii mõisnikke, maavaime, kristlikke jumalaid, loomi, linde kui ka naabreid.

Mängufilmi "Rehepapp" võtted algavad 3.märtsil Muhumaal ja film peaks kinodesse jõudma 2005.aasta lõpus.

Lisaks tootmistoetuslepingutele sõlmiti 7.veebruaril toetusleping mängufilmiprojekti "Ma olen veerev kivi" arendamiseks, vastavalt 2004. aasta novembris tehtud otsusele. Eesti Filmi Sihtasutus toetab projekti "Ma olen veerev kivi" arendust 200 000 krooniga.

Mängufilmiprojekti "Ma olen veerev kivi" arendab OÜ Veerev kivi, produtsendid Maie Kerma, Kerdi Kuusik-Oengo ja Aare Tilk. Stsenaristid on Aare Tilk ja Mart Kivastik ning rezissöör on Aare Tilk.

"Ma olen veerev kivi" tegevus toimub 60-ndate lõpus ja on noorte täiskasvanuks saamise lugu.. Filmi peategelane on noor, mässumeelne ja naiivne muusik, kes oma unistustes soovib korragi elus mängida koos maailmakuulsa rockbändiga.

VNL-Online
08 Veebruar 2005
  Kommentaarid