Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaal investeeritakse kinnisvarasse üle kahe miljardi krooni
Jõhvist on viimaste aastaga kujunenud Ida-Virumaa administratiiv-, finants-, kaubandus- ja teeninduskeskus. Järgneva kolme aasta jooksul planeeritakse siin ehitusinvesteeringuid nii avalikus- kui ka erasektoris kokku üle kahe miljardi eesti krooni.

“Kogu Ida-Virumaa jaoks oli eelmine aasta murranguline mitmes eluvaldkonnas. Möödunud aastal oli kinnisvara- ning ehitusinvesteeringute osas tegemist ettevalmistava perioodiga ning suuremad muutused ootavad ees järgmisel paaril-kolmel aastal,” ütles üks Ida-Virumaal keskregiooni kinnisvaraseminari korraldajatest SA Jõhvi Tööstuspark direktor Teet Kuusmik.

Ida-Viru maavanema Ago Silde sõnul on maakonnas viimastel aastatel toimunud investeeringute buum. “Investeeritakse elamuehitusse, tööstus-kinnisvarasse, hotellidesse, ettevõtlusesse ja infrastruktuuri. Ainuüksi Sillamäe sadamas ehitatakse miljoni-pooleteise krooni eest päevas.”

Eelmise aasta suurematest kinnisvarasse tehtud investeeringutest võib nimetada Narva Hotelli. Alustati aga mitme uue kinnisvaraprojektiga: Jõhvi kontserdimaja, Toila termid, Mäetaguse mõisahotell. Toila vallas käib liti 40 eramaja ehitus.

Täna on Jõhvi linnast kujunenud Tallinna, Tartu ja Pärnu kõrval üks neljast regionaalsest tõmbekeskusest Eestis. Selleks, et tutvustada linnas ja maakonnas toimuvat, korraldab Jõhvi Linnavalitsus koostöös Ettevõtluse Arengu Agentuur OÜ-ga ning Jõhvi HKT Keskus OÜ-ga kinnisvaraarengu teemalise seminari „Jõhvi kinnisvara täna ja homme”. Seminar toimub 10.veebruaril Jõhvi Linnavalitsuse suures saalis.

Seminari eesmärgiks on tutvustada muutusi Ida-Virumaa keskrajoonis ja saavutada informatsiooni läbipaistvus ning adekvaatsus Jõhvi linnas toimuva kohta.

Koos Kohtla-Järve linnaosadega ja lähivaldadega elab Jõhvi ümbruses täna umbes 70 000 elanikku. Arengu ilmekaks näiteks on see, et 2004.aastal tõusid korterite hinnad Jõhvis keskmiselt 50 protsenti. Käesoleval aastal on oodata hindade jätkuvat tõusu, mis toob kaasa investeeringud uutesse eluasemetesse.

VNL-Online
09 Veebruar 2005
  Kommentaarid