Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Indoneesias töötanud päästemeeskond saab missioonimedalid
Reedel, 11.veebruaril välisministeeriumis toimuval vastuvõtul avaldab Päästeameti peadirektor Mati Raidma tänu ja tunnustust Indoneesia katastroofipiirkonnas tegutsenud Eesti Rahvusvahelise Päästemeeskonna liikmetele.

Päästeameti peadirektor Mati Raidma annab missioonil osalenud 25 päästemeeskonna liikmele ja ÜRO UNDAC meeskonna liikmele Argo Partsile üle missioonimedalid, tänukirjad ja kingitused.

Üritusest osa võtma on kutsutud ka valitsusjuht ning välisministeeriumi, siseministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Sumatra saarel ligemale kuu aega väldanud missioonil oli päästemeeskonna funktsiooniks meditsiinilise abi osutamine kriisipiirkonna keskmes asuvas Banda-Acehi linnas. Meeskonna tegevuspaigaks oli kohalik Fakinah haigla, kus jagati tööülesandeid Austraalia Päästemeeskonnaga. Eesti meedikute ülesandeks oli kannatanute tervisliku seisukorra hindamine, esmase meditsiinilise abi osutamine, elu päästvad kirurgilised sekkumised, kannatanute transpordiks ettevalmistamine ja meditsiinilise info kogumine ja edastamine võimalike terviseriskide ennetamiseks.

Eesti Rahvusvaheline Päästemeeskond, mida juhtis Päästeameti operatiivteenistuse osakonna juhataja Mart Haljaste, andis missiooni vältel meditsiiniabi 682-le inimesele ning peamiste terviseprobleemidena tuli tegeleda traumade ja infektsioonidega. Eesti Päästemeeskonna välihaigla töötas 15 päeva.
10 Veebruar 2005
  Kommentaarid