Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lumi: Reformierakond säilitagu soliidsus
Res Publica peasekretäri Ott Lumi hinnangul on Reformierakonna aseesimees Meelis Atoneni viimased väljaütlemised kahetsusväärse mõjuga kahe erakonna suhetele.

Siim Männik
Res Publica meediajuht

"Usun, et Andrus Ansipis on niipalju riigimehelikkust, et Meelis Atonen korrale kutsuda ja säilitada soliidsus. Kui Atonen ütleb, et Reformierakond enam Juhan Partsi valitsuses ei jätka, siis tõenäoliselt on siin taga isiklik kibestumine, millel ei tohiks lasta enda mõtlemise üle võimust võtta," ütles Lumi. "Reformierakonnalt ei oodata praegu hüsteerilisi avaldusi, vaid uue välisministri kandidaati."

Ott Lumi kinnitas, et Res Publica peab peaministri ja erakonna esimehe Juhan Partsi põhjendusi välisministri väljavahetamiseks loogilisteks ja ammendavateks ning toetab Partsi ka võimaliku umbusaldamise korral. "Välisministri väljavahetamine oli antud olukorras ainuvõimalik ja riigimehelik samm peaministri poolt," ütles Lumi.

Lumi kinnitas, et seetõttu on absurdsed Atoneni spekulatsioonid ja seisukohad, et koalitsioon võiks jätkata samas koosseisus aga ilma Partsita.
"Probleemide tõttu välisministeeriumi juhtimisel pidi vahetuma välisminister, mitte ei pea kogu valitsust lõhki ajama," ütles Lumi. "Res Publica toetab peaministri otsust välisministri väljavahetamise osas ja toetab teda ka edaspidi. Igasugused muud spekulatsioonid on naivismi tipp."

Lumi lisas, et seetõttu on tegemist kas bluffimisega või üritatakse niisuguste juttudega varjata tõsiasja, et kui Partsile umbusaldust avaldatakse, on Reformierakond salaja juba pidanud uusi koalitsioonikõnelusi. "Arvestades viimasel ajal mõnedes ringkonnas moeasjaks saanud ümberkäimist saladustega, on muidugi kummaline, et need ei ole lekkinud," ütles Lumi.
11 Veebruar 2005
  Kommentaarid