Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium avas korruptsiooniteemalise veebilehekülje www.korruptsioon.ee
Äsjavalminud lehelt leiab infot selle kohta, mis on korruptsioon ja kuidas korruptsiooniohtlikest suhetest hoiduda. Samuti on lehel hulk praktilisi nõuandeid nii tavakodanikele kui ametnikele, kuidas käituda korruptsioonist teadlikuks saades ja korruptsiooniohtlikus olukorras.

"Leian, et Eesti inimesed teavad korruptsioonist küllalt vähe," kommenteeris justiitsminister Ken-Marti Vaher. "Vastvalminud veebileht on abivahendiks kõigile Eesti elanikele, kes soovivad korruptsioonist rohkem teada saada ja korruptsiooniohtlikke olukordi vältida."

Viimases korruptsiooniuuringust selgus, et paljud ei tea, kuhu korruptsioonist teatada ning inimeste teadmised sellest, millised teod on käsitletavad korruptsioonina, on vähesed. Näiteks ei pidanud kolmandik uuringus osalejatest korruptsiooniks seda, kui inimene võetakse tööle tänu isiklikele suhetele kõrgemalseisva ametnikuga. Seda, kui riigihange pakutakse soodsaimale pakkujale, kes on ametniku sugulane, ei pidanud korruptsiooniks 30% ettevõtjatest. Seaduse järgi on mõlemal juhul tegemist kuriteoga.

Veebileheküljelt leiab teavet ka erinevate korruptsiooniuuringute kohta; samuti selle kohta, kuidas Eestis ja maailmas korruptsiooniga võideldakse; millised on seadusaktid ja strateegiad, mis korruptsioonitemaatikat reguleerivad ja milliseid uuringuid seoses korruptsiooniga on tehtud. Ka on lehel ära toodud Euroopa Nõukogu juures asuva korruptsioonivastase riikide ühenduse GRECO hinnangud Eestile.

http://www.korruptsioon.ee

VNL-Online
19 Märts 2005
  Kommentaarid