Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Patsientidel on võimalus valida lühem ravijärjekord
Sarnaselt statsionaarsete järjekordadega on Sotsiaalministeerium viinud läbi analüüsi ambulatoorse eriarstiabi järjekordade lühendamiseks.

Üks võimalus arstiabi parema kättesaadavuse tagamiseks on raha suunamine sinna, kus järjekorrad on lühemad, sest seal on meditsiinipersonali ja vabu vahendeid, mida saab rakendada patsientide ravimiseks.

Raviasutustes, kus erakorralise töö maht on suur ja selle tõttu plaanilised ravijärjekorrad pikenevad, ei ole väljapääsuks ainult raha juurde andmine, oluline on ka tööjõu ja vabade töövahendite olemasolu.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mandi sõnul on muutus põhimõtteline: „Kui varasemalt osteti järjekordi lühemaks, siis praegune süsteem võimaldab saada kiiremini arstiabi, mis on oluliselt patsiendikesksem. Raha makstakse tehtud töö ja kiirema arstiabi eest. See omakorda viib Haigekassa kulutuste vähenemisele. Pikad järjekorrad toovad kaasa kulutusi ravimitele ja töövõimetushüvitistele.“ „Uus süsteem parandab inimeste jaoks abi kättesaadavust ja lühendab järjekordi“, lisas Mand.

VNL-Online
29 Märts 2005
  Kommentaarid