Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Pandipakend, kaupmehed ja pakendiettevõtjad kinnitasid 2005. a tasude määrad
Vastavalt Eesti Pandipakendi, kaupmeeste ja pakendiettevõtjate vahelistele läbirääkimistele kinnitati 2005. aasta tasude määrad.

Kaupmeestele makstav käitlustasu on iga joogipakendi ühiku kohta sõltumata tüübist 27 senti.

Pakendiettevõtjate poolt makstav administreerimistasu Eesti Pandipakendile müüdud joogipakendi ühiku kohta on 10 senti. Purkide administreerimine on tasuta.

Eesti Pandipakendi registris pakendi (toote) registreerimistasuks kinnitati 100 krooni.

Eesti Pandipakendi süsteemiga liitumise ühekordne tasu on kõigile osalejatele 500 krooni. Kõigi süsteemis osalejate suhtes kehtib võrdne kohtlemine. OÜ Eesti Pandipakend on tootjate ja kaubanduse poolt Pakendiseaduse alusel loodud pakendi taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on juhtida ja korraldada üle-eestiliselt tagatisrahaga koormatud pakendite kogumist, transporti, sorteerimist, loendamist ja taaskasutamist. Vastavalt pakendiseadusele hõlmab see vee, karastusjoogi, õlle ja lahja alkohoolse joogi plastmass-, klaas- ja metallpakendit.

Eesti Pandipakendi omanikud on Õlletootjate Liit, Kaupmeeste Liit, Karastusjoogi Tootjate Liit ning Karastusjoogi ja Õlle Importööride Liit. Osalus nelja erialaliidu vahel jaguneb võrdselt.
31 Märts 2005
  Kommentaarid