Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Maamess 2005 ühendab nelja maateemalist messi
21.-23. aprillil toimub Tartu Näituste messikeskuses suurim maateemaline mess Eestis, mille põhieesmärgiks on anda ülevaade põllumajanduse, metsanduse, toitlustuse ja aiandusega seonduvatest võimalustest.

Maamess 2005 raames toimuvad:

XIII Rahvusvaheline põllumajandusnäitus Tutvustatakse põllumajandustehnikat ja -tooteid, lüpsi- ja laudaseadmeid, loomasöötasid, tõuaretust, veterinaartarbeid ning taimehooldusvahendeid. Igal soovijal on võimalik saada nõu oma ala asjatundjatelt, toimuvad ka koolitused. Lisaks tutvustatakse kindlustuse ja laenudega seonduvat.

XI Rahvusvaheline Puidutöötlemis- ja metsandusnäitus
Välja on pandud metsavarumisseadmed, transpordivahendid, saeveskid, kuivatid ning puidutöötlemismasinad. Tutvustatakse metsa hoolduse, uuendamise ja kasvatamisega seonduvat. Samuti on võimalik tutvuda metsatöödeks vajaliku eririietuse ja kaitsevahenditega. 21. aprillil toimub Tiksojal metsatehnika demonstratsioon ning 22. aprillil Maamessi territooriumil langetaja-laasija võistlused.

XI Toidumess
Tänavuse toidumessi pearõhk on talutoodete tutvustamisel. Näiteks tehakse messil esimese Eestis toodetud sinihallitusjuustu esmaesitlus. Oma toodangut ja seadmeid tutvustavad siiski ka suuremad ettevõtted, kes nagu ka talunikud pakuvad külastajatele kohapeal kehakinnitust.

VII Aiandusnäitus
Messil on võimalik tutvuda aiatööriistade ja –tehnikaga, seemnete ja istikutega, kasvuhoonete ja aiamajadega, samuti iluaianduse, sordiaretuse, haljastuse ja mesindusega.

Kokku osaleb Maamessil ca 200 erinevat firmat.

1997. aastast on AS Tartu Näitused Euroopa Põllumajandusmesside Organiseerijate Föderatsiooni - EURASCO (The European Federation of Agricultural Exhibitions and Show Organizers) täieõiguslik liige. EURASCO loodi 1972 aastal Brüsselis grupi põllumajandusjuhtide poolt eesmärgiga suurendada koostööd erinevate messikorraldajate vahel. Tänaseks kuulub EURASCOsse 27 liikmesorganisatsiooni. Keskmiselt 12 kuni 18 kuu tagant peetakse võõrustajaliikme näituse ajal EURASCO kohtumisi. Sel aastal kogunevad kõigi Euroopa suurimate põllumajandusmesside korraldajad Maamessil. Möödunud aastal oli võõrustajalinnaks London.

Maamess on kantud ka tähtsamate Euroopas toimuvate põllumajandusmesside kalendrisse.

Maamessi ametlik veebilehekülg on http://www.tartunaitused.ee/maamess
12 Aprill 2005
  Kommentaarid