Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Päästeamet kordab üle ohutu jaanitule põhitõed ja soovib kõigile turvalist jaanipüha
Taas on kätte jõudnud pühad, mille lahutamatuks osaks on tule tegemine nii kodus, külas kui ka looduses. Seoses sellega peab Päästeamet vajalikuks meelde tuletada põhitõed ohutuks pidutsemiseks ja lõkke tegemiseks.

 1) Lõkke tegemiseks tuleb valida selleks ettenähtud koht. Välitingimustes tohib tuld teha metsast vähemalt 30 meetri kaugusel ning lõkkeaseme ümbruses ei tohi olla kulu, prahti ega teisi süttivaid materjale. Tulekolde ja hoone vaheline kaugus peab olema vähemalt 15 meetrit, kuid siiski tuleks ilmastikuolusid arvestada, sest tugeva tuule tõttu võivad sädemed ka kaugemale lennata.

2) Kodust eemale suunduvatel pidulistel tuleks kaasa võtta laetud mobiiltelefon, millega oleks vajadusel võimalik abiteade edastada.

3) Loodusesse minnes tehke omale selgeks asukoht, sest abi kohalesaabumise kiirus sõltub suuresti täpsetest teejuhistest.

4) Looduses peab lõkkeplatsiks olema mineraalpinnas, lõkke aseme ettevalmistamisel eemaldage murukoorik ja piirake lõkkeplats kividega. Siinkohal tuletame meelde, et looduses tohib tuld teha üksnes selleks ettenähtud kohas.

5) Seltskonnas peks olema n.ö. selge gruppijuht, kes hoiab silma peal seltskonnal ja lõkkeplatsil.

6) Ärge minge joobe seisundis ujuma, sest sellises seisundis võib teile sellel hetkel vesi soe tunduda, kuid teie keha reageerib siiski reaalsele temperatuurile ja selle tagajärjel võib juhtuda õnnetus.

7) Tule kontrollialt väljudes teatage sellest viivitamatult hädaabinumbrile 112, vastake rahulikult päästekorraldaja küsimustele ja ärge katkestage kõnet seni, kuni häirekeskus on oma töö teinud. Kui aga olete situatsioonis, kus teie tegutsemisest sõltub teise(teiste) inimeste elude päästmine, andke sellest häirekeskusele teada, mida te ette võtate. Häirekeskuse ja sündmuskohale sõitvate meeskondade jaoks on informatsioon, et kohapeal on inimene kes aidata saab, äärmiselt oluline. Samas aga peab häirekeskus alati arvestama situatsiooniga, kus ohtu satub ka abiandja ise.

8) Ja lõpetuseks- viimane kustutab tule. Pidutsemise ja grillimise lõpetanud seltskond peab olema veendunud, et lõke ei jääks pärast valveta jätmist lõõmama. Lõkke kustutamiseks võib kasutada erinevaid vahendeid, näiteks vett, liiva või mulda.


Turvalisi pühi!

Rain Porss
Päästeameti pressiesindaja
22 Juuni 2005
  Kommentaarid