Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Setud võivad saada etnilise regiooni
Ajalehe "Setomaa" peatoimetaja Ilmar Vananurm kohtus 27. juunil Peterburis Modest Koleroviga, kes on välismaaga kultuurisidemete ametkonna ülem Venemaa presidendi juures.

Modest Kolerov rääkis agentuuri Regnum andmeil Vananurmele, kuidas Venemaa kaitseb juba praegu setusid ja peab neid omaette rahvuseks: Petseri rajoonis on olemas setu kool, mis septembris laieneb vene-eesti gümnaasiumiks, setu õigeusukirik, kus jumalateenistused toimuvad setu keeles, ja setu koduloomuuseum.

Kolerov soovis intensiivset dialoogi Eesti poolega ja setude organisatsioonidega, et tagada setude võrdväärne kohtlemine Venemaal ja Eestis, ning avaldas arvamust, et eesti võimud peaksid tunnustama setu rahvast ja viima läbi setude rahvaloenduse Eesti territooriumil.

"Nii Rüütel, kes kiitles oma sirgeseljalisuse üle (näiteks 22. märtsil, kui petserimaalaste (setode) esindus talle allkirju viis), samuti riigikogulased peaksid mitte üksnes sõnades, vaid tegudes sirgeseljalised olema," leiab Vananurm oma kommentaaris Regnumi uudisele.

Ilmar Vananurm rääkis, et aastal 2007 kavatsetakse Eestis rajada UNESCO egiidi all setude etnograafiline ja kultuuriline regioon.

SI õiendus teatele: Eesti põhiseaduse järgi asub Venemaa nn "Petseri rajoon" hoopis Eesti territooriumil; Modest Kolerovi jutt koolist tähendab, et venelastel on kavas Petseri eesti kool muuta vene-eesti segakooliks.


SI põhitoimkond


Allikas: Ilmar Vananurm ja http://www.regnum.ru/news/476718.html
30 Juuni 2005
  Kommentaarid