Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lõuna Eestis kohtusid Baltimaade kriminaalpolitsei juhid
Neljapäeval ja reedel toimus Lõuna-Eestis Taevaskojas kolme Balti riigi kriminaalpolitsei juhtide iga-aastane töökohtumine, mille eesmärgiks oli arutada riikide koostööd organiseeritud kuritegevuse vastases võitluses ning leppida kokku uusi koostöösuundi.

Keskkriminaalpolitsei juhi Lauri Tabur sõnul oli seekordse kohtumise peateemaks infotehnoloogiakuriteod, mis valmistavad järjest rohkem probleeme kõigis kolmes riigis. "Eesti Keskkriminaalpolitsei oli kolmest riigist esimene, kes lõi oma struktuuris eraldiseisva IT-kuritegude üksuse, seetõttu oleme selles valdkonnas ka kõige enam kogemusi saanud, mida soovime seekord ka oma kolleegidele edasi anda," ütles Tabur.

Kohtumisel mitut erinevat IT-kuriteo lahendamise kaasust analüüsides otsustasid Baltimaade kriminaalpolitsei juhid kogemuste vahetamiseks sügisel Eestis korraldada täiendavalt IT-kuritegevuse vastase võitlusega tegelevate ekspertide kohtumise.

“Kolme riigi mitme IT-kuritegevuse alase ühisoperatsiooni tulemusena on ilmnenud probleemid, mille lahendamiseks on vajalik veelgi tihedam riikidevaheline ekspertide koostöö,” sõnas Tabur.

Lisaks arutasid kriminaalpolitsei juhid tunnistajakaitse alase koostöö küsimusi ning uute seaduste jõustumisega kaasnenud muudatusi töökorralduses.

Kohtumisel osalesid Eesti Keskkiriminaalpolitsei juht Lauri Tabur, Läti Kriminaalpolitsei juht Janis Vonda ja Leedu Kriminaalpolitsei juht Vizgirdas Matonis.

Järgmine sarnane kohtumine toimub 2005. aasta lõpus Tallinnas.


Jana Zdanovitš
01 Juuli 2005
  Kommentaarid