Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sõjaveteran ootab Euroopa Liidult pikisilmi vastust
"Eesti riigi täitevvõim ründab riigivõimu ülimuslikkust demonstreerides alusetult minu kui sõjaveterani inimväärikust, seostades minu sõjategevuses osalemist natsliku tegevusega, ehkki sõdurivande sõnastuse alusel võitlesin selles sõjategevuses ainult bolsevistlike (stalinlike) jõudude vastu," kirjutab Uno Raudkivi, kes pikemalt on sama teemat käsitlenud artiklis "SS-sümbol stalinistide teenistuses" ("Kultuur ja Elu" nr 2, 2005).

Raudkivi leiab, et selline riigiametlik suhtumine isiku põhiõigustesse on selges vastuolus Euroopa Liidu Põhiõiguste Hartas, Artiklis 1 (Human Dignity) kirjeldatud põhimõtetega "Human dignity is inviolable. It must be respected and protected".

Kuna Eesti riigivõim keeldus Uno Raudkivi mitmekordsele selgitusnõuetele vastamast, siis otsustas ta pöörduda selguse saamiseks Euroopa Liidu asutuste poole.

1. juunil 2005 saatis Raudkivi asjakohase inglisekeelse pöördumise (koopia sellest: Attachment: Mr. Frattini.doc) tähitud kiriposti kirjana järgmisel aadressil:
Franco Frattini
Vice President, EU Commission
Rue de la loi, 200
B - 1049 Brussels
Belgium

"Tänaseni ma ikka veel ootan pikisilmi vastust sellele kirjale," lausub Uno Raudkivi, lisades, et tema soovitud kohtumenetluse otsusel on tugev seostus ka Vene-Eesti piirileppega.

Raudkivi on valmis tegema kõik tekstid huvitatuile kättesaadavaks.

Allikas: Uno Raudkivi
Kontakt: uno.raudkivi@neti.ee
13 Juuli 2005
  Kommentaarid