Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Iseseisvuslaste portaal aastast 2003 taas netis üleval
Alates 12. juulist on internetikeskkonnas Kongress.ee taas üleval 2003. aasta euroreferendumi eel tegutsenud internetiportaal Iseseisvus.ee.

Aadressil http://iseseisvus.kongress.ee säilitatav portaal on museaalse väärtusega, kuivõrd selles esitatud seisukohti toetas euroreferendumi tulemuste järgi vähemalt kolmandik Eesti kodanikest. Paljud toonased ideed ja analüüsid ei ole kaotanud aktuaalsust ka täna.

Portaali toimetuse moodustasid riiklustoimetaja Raigo Sõlg, arvamustoimetaja Mait Raun, kultuuritoimetaja Kristel Valk, majandustoimetaja Kristjan Leping, arvutigraafik Rasmus Karja ja kampaaniajuht Irja Toots.

Portaaliga on seotud ka üks suurimaid eurokampaania-aegseid rünnakuid. 4. juunil 2003 kirjeldas BNS, kuidas Anti Poolamets omastas võrguajakirja www.iseseisvus.ee paroolid virtuaalserverilt Zone. "Võrguajakirja sisu üle kadus kontroll. Kurikaelad ehitasid www.iseseisvus.ee muutmiseks oma süsteemi, mispeale tegijad olid sunnitud kodulehe maha võtma," tähendas Raun BNS-i uudise põhjal.

Portaali vanal sissetöötatud internetiaadressil ripub loiult täienev piraatkoopia tänini, eksitades lugejaid.

Mõne sõnaga valgustab toonast konflikti ka nüüd taas internetis rippuv portaal. "Aprillis-mais aktiivselt tegutsenud ning seejärel rünnaku alla langenud võrguajakiri iseseisvus.ee on alates 29. juunist internetis saadaval piraatkoopiana. [---] Teabekeskuse "Oma riik" jäänuse teguviis kahjustas ajakirja koopia valmistamise ja ülespanekuga veebifirma, autorite ja toimetuse intellektuaalset omandit ning läks vastuollu ka seadustega," kirjutas portaali toimetus suvel 2003 pärast seda, kui oli sunnitud kolima teisele aadressile.

Portaal Iseseisvus.ee lõpetas tegevuse pärast euroreferendumi jah-tulemuse selgumist septembris 2003.

Allikas: Iseseisvus OÜ
Kontakt: http://iseseisvus.kongress.ee
12 Juuli 2005
  Kommentaarid