Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Karuputke tõrje algab augustis
Keskkonnaministeeriumi ja Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) koostöös korraldatakse karuputkede tõrje tänavu metskondade kaudu. Töödega alustatakse augustis.

Eesmärk on tagada, et mürgiste putkede seemned ei valmiks ega leviks. Tõrjutakse leviku seisukohalt ohtlikumad kolooniad, samuti kolooniad, mis on väga käidavates kohtades. Augustis saab tõrje edukalt läbi viia, sest õitsenud karuputkede seemned pole veel küpsenud. Hävitatavad kolooniad määratletakse RMK ja maakondlike keskkonnateenistuste kaudu.

Tõrjetööde käigus lõigatakse seemnetega sarikad maha, mis seejärel hävitatakse. Mitteõitsvate väiksemate taimede juured lüüakse labidaga altpoolt juurekaela läbi. Kõige olulisem on, et mürgiste putkede seemned ei valmiks ja seemnepank mullas ei täieneks - selleks peatataksegi seemnete edasine levik.

Tööde laiaulatuslikkuse tõttu iga maaomanikku eraldi tööde läbiviimisest ei teavitata. Tõrjetöödest annab Keskkonnaministeerium eelnevalt teada ajakirjanduse vahendusel.

Samas kutsume üles maaomanikke, kellel on jõudu ja tahtmist karuputkedega ise võidelda lisaks riigi poolt tehtud tõrjetöödele ka oma jõududega tegutsema. Eelnevalt soovitame enda aga kurssi viia putke tõrje ohutusnõuetega. Oluline ongi tõrjet teha süstemaatiliselt ja eelkõige ohutusnõudeid silmas pidades. Põhiinfo, kuidas putke tõrjuda, saab voldikust, mida jagavad tõrjetöötajad ja mis on kättesaadav nii keskkonnateenistustes kui ka keskkonnaministeeriumi kodulehel:
http://www.envir.ee/looduskaitse/karuputk.html

Esialgu oli plaanis tänavune karuputke tõrjumine korraldada läbi riigihanke, kuid hankel osalenud ettevõtte pakutava teenuse hind ületas kahekordselt ettenähtud vahendid ning tehtud pakkumist ei saa pidada eelarvevahendite otstarbeks kasutamiseks.
15 Juuli 2005
  Kommentaarid