Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Järgmise nädala lõpus koguneb tuhatkond 13 riigist pärit skauti ja gaidi Tagametsa suurlaagrisse
2005. aasta 23.-30. juulil toimub Eesti Skautide Ühingu ja Eesti Gaidide Liidu suurlaager “Rännumaa” Järvamaal Tagametsas, kuhu ootame kokku kuni tuhat skauti ja gaidi üle kogu maailma. Laagris on osalemas väliskülalised 12 riigist.

Suurlaagri patroon on EV president Arnold Rüütel, kes külastab koos abikaasaga laagrit avamispäeval 24. juulil.

Suurlaager avatakse 24. juulil ja avatseremoonia, algusega kell 12.00, lõpus moodustavad laagrilised maailmakaardi, kasutades selleks erivärvi kaelarätte ja loodud maailmakaart jäädvustatakse fotole helikopterilt.

Laagri külalistepäeval 27. juulil on laager avatud kõigile külalistele ja lapsevanematele. Toimuvad erinevad tegevused ja avatakse ka Tagametsast algav matkarada, mille rajamine sai teoks koostöös RMK Kabala metskonnaga.

Külalistepäeval on laagrisse lubanud külla tulla Riigikogu esimees Ene Ergma.

Laagri pidulik lõputseremoonia on 29. juulil algusega kell 15.00.

Soovime oma suurlaagriga liita erinevatest maadest ja kultuuridest pärit ning erinevaid keeli rääkivaid laagrilisi ühiseks sõbralikuks laagripereks, kes õpivad läbi maailma ja aja rännates tundma erinevate mandrite kombeid ja traditsioone.

Lähtume sellest, et erinevate maade skaute ja gaide liidavad ühiseks sõprusringiks skautluse ja gaidluse aated ning oleme üksteisele vendadeks ja õdedeks. Soovime oma laagriga kinnitada, et selline vendlus on võimalik ka skautlusest väljaspool ja innustame kõiki leidma ühiseid huvisid ja võimalusi, et olla toetajaks skautluse põhimõttele „muuta maailma paremaks“.

Eesti Skautide Ühing ja Eesti Gaidide Liit on Eesti ühed suurimad noorteorganisatsioonid, mis kuuluvad vastavalt Skautide ja Gaidide Maailmaorganisatsiooni ning skaute ja gaide on maailmas kokku üle 40 miljoni.

Suurlaagri korraldamine sai teoks tänu vabatahtlike skaudi- ja gaidijuhtide panusele ning laagri suuremateks toetajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja lisaks veel mitmed fondid, organisatsioonid ja ettevõtted. Erineva tehnilise varustusega toetab laagrit ka Eesti Kaitsevägi.


Kristjan Pomm
Suurlaager „Rännumaa“ avalike suhete juht
Eesti Skautide Ühingu peaskaut
16 Juuli 2005
  Kommentaarid