Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Toila muuseumis näeb Pätsi lossi maketti

Augustis, alates taasiseseisvumispäevast alates saab Toila gümnaasiumi juurde vaatetorni rajatud muuseumis näha Oru lossi maketti..

President Pätsi suvelossi makett valmis maketimeister Peeter Veimeri käe all vanade fotode ja säilinud lossi põhiplaani ning tsaariaegsete väljalõigete järgi.


"Lossil on hulk detaile ja seda oli keerukam teha, kui teisi makette," ütles Veimer. Tema sõnul saavad lõpptulemuse autentsust hinnata eelkõige need, kes lossi omal ajal ise nägid või selle ala spetsialistid on.

Maketi valmistamine maksis 40 000 krooni ning see on osa Oru pargiraja projektist, nagu ka Toila gümnaasiumi juures olevas vaatetornis näituse avamine, ütles Toila vallavanem Tauno Võhmar.

Vaatetornist saab imetleda Ontika pankrannikule ja Narva-Jõesuule avanevat vaadet, torni siseruumides pannakse välja Toila ajalugu tutvustav näitus. Muu hulgas näeb ka Oru lossi, mille töösturid 1935. aastal ostsid ja riigipeale puhkekohaks kinkisid ning mille saksa sõjavägi üheksa aastat hiljem õhku laskis.

Peaaegu kaks aastat tagasi alustatud Oru pargiraja projekti raames, mille maksumus oli 4,5 miljonit krooni ning mida rahastas Phare, rajati parki 3,2 kilomeetri pikkune valgustatud rada ja pargi väravamajja infopunkt.

ETV-Online

16 Juuli 2005
  Kommentaarid