Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Täna toimub maarahva suurüritus Võrumaa Põllumeeste Päev 2005
Täna toimub Võrumaal Lasvas järjekordne suurüritus Võrumaa Põllumeeste Päev, mille korraldajaks j  läbiviijaks on Võrumaa Talupidajate Liit.

Tegemist on kogupereüritusega maa- ja linnarahvale, kus vaatamist ja tegevust jagub nii suurtele kui väikestele. Päeva avab Võrumaa Talupidajate Liidu juhatuse esimees Andres Soots, tervitussõnad ütleb ka Vabariigi põllumajandusminister proua Ester Tuiksoo. Peale avamist algab künnivõistlus tava- ja pöördatradel ning masinate demonstratsioon. Tänavu on registreerunud osalejaid rohkem kui kunagi varem - kaks võistlejat tavaadraga, viis pöördadraga, masinaid vaatamiseks ja ka põllul proovimiseks on kohal ena  kui paarkümmend. "Sellises mahus künnivõistlus ja masinate demo annab silmad ette enamusele Eestimaal läbi viidavatest põllupäevadest ja üritustest" lausus Võrumaa Talupidajate Liidu esimees Andres Soots ja lisas: "tundub, et ajapikku maarahva aktiivsus kasvab - eelmise aasta üritusel oli masinaid poole vähem ja et tegu on siiski maakondliku üritusega, olime väga rahul. Tänavuseks aastaks huvi aga ületas taas ootused".

Lisaks sellele, samal ajal, algab ka kogupäevaprogramm - esitlus "Maarahva uued tegemised", mille raames on kohale toodud tsintsiljad, faasanid jt loomad, käsitöönäitus, meelelahutusprogramm lastele, sponsorfirmade telgid ja palju muud. Firmadest on kohal Kommest Autokeskused OÜ Peugeot autodega ning Silva Agro, kes tutvustab põllumeestele teravilja- ja rapsilepinguid ning nii oma firma kui AS Kemira Grow-How tooteid. Meelelahutusprogramm lastele sisaldab terve rida tegevusi, mis vältavad kogu päeva, kaasa arvatud vesiratas ning kanuu- ja tünnisõit järvel.

Veel enne lõunat on kavas eriprogramm vallajuhtidele, kus tunni aja jooksul tuleb enda võimeid näidata käsitsi heinaniitmises ja puulõhkumises. Samuti on ennelõunasel ajal kavas võistluse "Võrumaa Parim Maatoit 2005" raames maatoitude väljapanek, hindamine ja degusteerimine.

Võistluse läbi viimiseks ja talupidajate turunduse alaseks koolituseks on saadud toetust ka turuarendustoetuse raames. Hindamiseks on moodustatud 5-liikmeline zürii, mille patrooniks on Võru linnapea proua Ivi Eenmaa.

Lõunaks on tellitud ühissupp sõjaväetermosest ning peale lõunat algab teabetund: sissejuhatava sõnavõtu järel esinevad PRIA spetsialistid loenguga teemal "pindalatoetuste kontroll ja sagedasemad vead tootjatel" ning seejärel toimub kõnekoda põllumajandusjuhtidega, mis sel aastal keskendub maaelutoetuste süsteemi muudatustele alates 2007. aastast. "Uus Maaelu Arengu Kava ja selega seonduvad muutused on elulise tähtsusega teema, mis vajab lahti rääkimist ja kõikide tootjatega läbi arutamist. Ka meie liidu liikmete seas läbi viidud küsitlused näitavad, et suurima probleemina tunnetavad maaettevõtjad kindlustunde puudumist tuleviku ees".

Päeva lõpus autasustatakse künnivõistlejaid, maatoitude pakkujaid ja konkusril "Eesto Parim Talu 2005" osalejaid. Päeva lõpetavad võistlusmängud, etteasted kohalikelt taidlejatelt ning maarahva suvesimman.

Üritust toetavad Farm Plant Eesti AS, AS Taure, Võrumaa Masinaühistu, Kommest Autokeskused OÜ, Võru Linnavalitsus, Võru Maavalitsus, kõik maakonna kohalikud omavalitsused.

VNL-Online
22 Juuli 2005
  Kommentaarid