Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Võrtsjärves on palju surnud kala

Juulikuu esimese poole kuumade ilmade tõttu suri Võrtsjärves tonnide viisi kalu, kelle laipadest on kaldale suisa kuhjad tekkinud, kirjutab ajaleht Sakala.

Võrtsjärve limnoloogiajaama direktor Ain Järvalt kinnitas, et kalu ei tapa reostus, vaid suremise põhjus on juuli alguse kuumad ilmad, mille mõjul kerkis veetemperatuur 25 kraadini.

Surevad kiisad, kes on selles suhtes kõige õrnemad, selgitas ta. Võrtsjärves on vett vähe ja see soojeneb peaaegu põhjani. Lisaks tekib hommikutundidel hapnikuvaegus, sest soojaga vohavad vetikad kasutavad hapniku pimedas ära.

Limnoloogiajaama direktori andmetel on veetemperatuur nüüdseks normaalne ja kiiskade koolmine lõppenud. Põhjus, miks laibad alles praegu randa jõudsid, oli see, et kalade lagunemine ja veepinnale tõusmine võttis aega.

Järvalti sõnul pole surnud kalu küll meeldiv vaadata ja need eritavad lehka, kuid mingit ohtu nad inimestele ega Võrtsjärvele ei kujuta.

ETV

23 Juuli 2005
  Kommentaarid